Renginių kalendorius


Reklama
STRAIPSNIAI


Užregistruota:

Nuodingiausi augalai žirgui

Apsinuodijimas žirgams pasitaiko retai, tačiau pasekmės gali būti pragaištingos. Deja, diagnozuoti apsinuodijimą sudėtinga. Nėra sąrašo požymių, kurie aiškiai parodytų, kad žirgas apsinuodijo, kadangi požymiai priklauso nuo į organizmą patekusių nuodingųjų medžiagų. Apsinuodijimas gali pasireikšti labai įvairiai: nuo pasikeitusios kailio spalvos iki staigios mirties. Jei kilo įtarimas, kad žirgas apsinuodijo, nedelsiant kvieskite veterinarą!

Laukiniai arkliai instinktyviai neėda nuodingų augalų, tačiau to pasakyti apie naminius žirgus negalima. Auginami nenatūraliomis sąlygomis žirgai šį pojūtį silpnai išvystę arba išimtinais... Daugiau

Užregistruota:

B grupės vitaminų nauda

Yra 8 B grupės vitaminai, kurie efektyviausiai veikia kartu sąveikaudami tarpusavyje:
• B1 (tiaminas)
• B2 (riboflavinas)
• B3 (niacinas)
• B5 (pantoteno rūgštis)
• B6 (pyridoksinas)
• B7 (biotinas)
• B9 (folio rūgštis)
• B12 (kobalaminas)

B grupės vitaminai dalyvauja daugelyje fiziologinių procesų: virškinimo sistema, oda, plaukai ir kanopos, raudonieji kraujo kūneliai, nervų sistema ir psichinė sveikata, fiziniai krūviai, baltymų sintezė, medžiagų apykaita, nėštumas ir laktacija.

Virškinimo trakte esantys mikrobai sugeba pagaminti didžiąją dalį reikalingo B... Daugiau

Užregistruota:

GGI ir UAB „Mars Lietuva“ išdalino prieglaudoms beveik 1200 kg maisto

Birželio viduryje VŠĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) susivienijo su UAB „Mars Lietuva“ dar vienai maisto dalinimo akcijai ir padovanojo gyvūnų prieglaudoms beveik 1200 kilogramų maisto.
„Visada laukiame panašių akcijų ir esame labai dėkingi „Mars Lietuva“, kad jau ne pirmą kartą atsigręžia į beglobius gyvūnus ir sugalvoja būdų, kaip padėti savanoriškoms gyvūnų prieglaudoms“, - teigia vieni iš paramos gavėjų - gyvūnų globos namai „Naminukai“. „Gavome 14 dėžių konservų ir 40 dėžių sauso maisto katinėliams. Kuriam laikotarpiui šio maisto užteks, sunku pasakyti, nes prieglaudoje gyvūnų skaičius nuolatos... Daugiau

Užregistruota:

Į kuriuos Lietuvos paplūdimius galima atsivesti augintinius?

Atšilus orams, sunku išmesti iš galvos mintis apie poilsį, saulę ir jūrą. Mokslo metai baigėsi, prašymas atostogoms parašytas ir... beliko rasti svarbiausius šeimos narius priimančią vietą.
Nors vis daugiau viešbučių, kavinių ir kitų įstaigų priima augintinius, su paplūdimiais Lietuvoje ilgą laiką buvo striuka – tenkintis teko Vilniumi, Nida bei neoficialiomis, gelbėtojų nesaugomomis vietomis prie vandens.
Atmetus pokyčius visoje Lietuvoje stingdančią biurokratiją, galima įvardinti dar vieną priežastį, kodėl gyvūnų paplūdimių steigimas toks vangus, – kai kurie žmonės tebetiki, jog šuo – tai purvinas, ligas nešiojantis gyvūnas. ... Daugiau

Užregistruota:

Vitaminas C - vienas reikalingiausių vitaminų

ANTIOKSIDANTAS. Vitaminas C yra stipriai veikiantis antioksidantas, neutralizuojantis laisvųjų radikalų ardomąjį poveikį. Laisvų radikalų atsiradimą organizme sąlygoja daugelis veiksnių. Štai keletas iš jų:
- Raumenų skausmas
- Intensyvios treniruotės ir dideli fiziniai krūviai
- Ekstremalios oro sąlygos
- Artritas
- Alerginės reakcijos
- Kvėpavimo problemos
- Vabzdžių įkandimai
- Traumos
- Operacijos
- Skausmas
- Stresas
- Priverstinis judėjimo apribojimas ar laikymas garde
- Neturėjimas galimybių ganytis
- Vienatvė ar nuobodžiavimas
- Aplinkos... Daugiau

Užregistruota:

Šuns ir katės augintojo atmintinė

Pirmą kartą įsigijote keturkojį draugą ir norite tapti pačiu geriausiu šeimininku? Auginate šunį ar katę, bet vis pamirštate, kada juos reikėtų skiepyti? Dvejojate dėl augintinio ženklinimo? Nežinote, kaip apsaugoti augintinį nuo erkių? Apie visa tai ir dar daugiau trumpai šiame straipsnyje.
Įsigijus naują augintinį nuo 1 iki 6 mėn. amžiaus, svarbu kas mėnesį suduoti vaistus nuo kirminų pagal gyvūno svorį. Praėjus 10 d. nuo nukirminimo, augintinį reikia paskiepyti. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais skiepyti reikia tris kartus: 6, 9, 12 sav. arba 8, 11, 14 sav. amžiaus. Toliau augintinį reikia skiepyti kas metus, prieš skiepą sudavus vaistus nuo... Daugiau