Renginių kalendorius


Reklama

STRAIPSNIAI


Užregistruota:

Gyvenimas prie būdos – kokios pasekmės augintiniui?

Retai pamatysime nuosavą namą, kuriame augintiniai gyvena po vienu stogu su šeimininkais. Šuo, gyvenantis kieme ir atliekantis sargo funkciją, yra tarytum savaime suprantamas dalykas. Vis dėlto, tokiomis sąlygomis laikomus šunis šeimininkai neretai pamiršta, o laiko jų priežiūrai ir geresnių sąlygų sukūrimui skiria labai mažai. Kaip nuolatinis šuns laikymas prie būdos ar mažame voljere gali paveikti augintinį ir kodėl tai gali sukelti problemų šeimininkui?

Remiantis 2019 m. gegužės 7 d. įsigaliojusia gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo redakcija, įstatymas nedraudžia šunis laikyti pririštus prie... Daugiau

Užregistruota:

Mačete užkapoto šuns šeimininko rankose – naujas augintinis

Nors gyvename teisinėje, įstatymais draudžiamą elgesį reglamentuojančioje valstybėje, tai neapsaugo nuo vieno svarbaus faktoriaus, kuris gali negrįžtamai paveikti mūsų gyvenimus – žmonių žiaurumo. Gyvūnų gerovės srityje dažnai fiksuojamos situacijos, kada netinkamo elgesio su augintiniais metu jie sužalojami, luošinami arba net nužudomi. Pasitaiko ir atvejų, kada žiauriai su savo gyvūnu pasielgęs asmuo, jam nugaišus, įsigyja kitą ir istorija kartojasi iš naujo.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvas“ (toliau – GGI) pasiekė informacija, jog žiauriai su savo šunimi nuolat besielgusio, o po to – nužudžiusio, asmens (A.V.) draugijoje –... Daugiau

Užregistruota:

Gyvūnų nepriežiūros atvejis: du šunys nebuvo vedami į lauką, gamtinius reikalus atlikdavo bute

Informacija paruošta Erikos Gasiul iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šiais modernios ir atsakingos visuomenės laikais dauguma gyvūnų savininkų tinkamai rūpinasi jų priežiūra bei gerove. Tačiau vis dar tenka susidurti su įvairiais naminių augintinių nepriežiūros atvejais.

Į Všį „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) rugpjūčio mėnesį kreipėsi neabejingi kaimynai dėl asocialių asmenų bute laikomų dviejų šunų. Liudininkai tvirtino, kad gyvūnai nėra išvedami į lauką, gamtinius reikalus atlieka bute, dėl to sklinda baisus... Daugiau

Užregistruota:

Baziniai gyvūnų poreikiai verslams dažnai atrodo neįveikiama užduotis

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant
skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.
VšĮ "Zooparkas", įsikūręs Trakėnų kaime, Kalvarijos savivaldybėje, gyvuoja jau 11 metų. Kaip
skelbia pats zoologijos sodas, jame gyvena įvairių egzotinių ir naminių gyvūnų, tarp kurių
nemažai kanopinių gyvūnų. Nors minėtas zoologijos sodas veiklą vykdo jau daugiau nei
dešimtmetį, panašu, kad jo darbuotojai iki šiol neišmoko tinkamai pasirūpinti laikomais gyvūnais.
2019 m. liepos 29 d. viena lankytoja užfiksavo gyvūną, kuris vos galėjo paeiti -... Daugiau

Užregistruota:

Netinkamomis sąlygomis laikomi paukščiai Pakruojo dvare

Informacija paruošta Kamilės Rutkaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti
žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Atsidarius Pakruojo dvaro internetinę svetainę, galima iš karto išvysti gyvūnų nuotraukas ir
atskirą skirsnį, kuriame aprašomos pramogos su gyvūnais. Rašoma, kad atvykę turės galimybę
juos paglostyti ir net pašerti. Tačiau nuotraukos ir sukurti aprašai ne visai atitiko tikrovę.
2019 m. liepos 31 dieną VšĮ “Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau - GGI) gavo pranešimą apie
Pakruojo dvare netinkamomis sąlygomis narvuose laikomus paukščius.... Daugiau

Užregistruota:

"Laisvės piknikas" - draugiškas gyvūnams

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Ketvirtą kartą įvykęs „Laisvės piknikas“ į Kaune esančią Nemuno salą pritraukė ne tik daugybę nevyriausybinių organizacijų bei verslo atstovų, bet ir nemažą būrį gyvūnų mylėtojų su savo augintiniais. Juos pramogauti, fotografuotis, atlikti užduotis bei laimėti prizus kvietė ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau – „GGI“) komanda, supažindinusi su savo veikla, bei projektais „neBrisius.lt“ ir „Draugiški Gyvūnams“.

... Daugiau

Užregistruota:

Kas pasirūpina avarijose sužeistais gyvūnais?

Informacija paruošta Evelinos Žičkutės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Romantiškas pasivažinėjimas užmiesčio keliu sutemus gali baigtis tragiškai. Kasmet vairuotojų susidūrimai su gyvūnais nusineša tiek pastarųjų, tiek žmonių gyvybių. Vis dėlto, susidūrimas ne visada baigiasi mirtimi. Kol medikai rūpinasi žmonėmis, kas suteikia pagalbą gyvūnams? Gauti tikslų atsakymą sunku net susisiekus su keliomis skirtingomis institucijomos.

Paskambinus 112 ir pranešus apie avariją, kurioje nukentėjo laukinis gyvūnas, į įvykio vietą siunčiama... Daugiau

Užregistruota:

Dvylika beglobių šunų ir tik keturios dienos iki eutanazijos

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Nors gyvename pažangioje, teisinėje visuomenėje, iki šiol pasitaiko žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų net ir įstaigose, dirbančiose gyvūnų gerovės srityje. Įstatymai, kuriuose aiškiai nurodomos oficialių laikinų globėjų pareigos ir teisės, kai kuriais atvejais apeinami neatsižvelgiant į moralės normas ir sutartis, pasirašytas su tokias paslaugas įsigyjančiomis savivaldybėmis.

VšĮ „Mindraja“, teikianti bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų gaudymo,... Daugiau