Renginių kalendorius


Reklama

STRAIPSNIAI


Užregistruota:

Gyvūnų nepriežiūros atvejis: du šunys nebuvo vedami į lauką, gamtinius reikalus atlikdavo bute

Informacija paruošta Erikos Gasiul iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Šiais modernios ir atsakingos visuomenės laikais dauguma gyvūnų savininkų tinkamai rūpinasi jų priežiūra bei gerove. Tačiau vis dar tenka susidurti su įvairiais naminių augintinių nepriežiūros atvejais.

Į Všį „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau – GGI) rugpjūčio mėnesį kreipėsi neabejingi kaimynai dėl asocialių asmenų bute laikomų dviejų šunų. Liudininkai tvirtino, kad gyvūnai nėra išvedami į lauką, gamtinius reikalus atlieka bute, dėl to sklinda baisus... Daugiau

Užregistruota:

Baziniai gyvūnų poreikiai verslams dažnai atrodo neįveikiama užduotis

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant
skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.
VšĮ "Zooparkas", įsikūręs Trakėnų kaime, Kalvarijos savivaldybėje, gyvuoja jau 11 metų. Kaip
skelbia pats zoologijos sodas, jame gyvena įvairių egzotinių ir naminių gyvūnų, tarp kurių
nemažai kanopinių gyvūnų. Nors minėtas zoologijos sodas veiklą vykdo jau daugiau nei
dešimtmetį, panašu, kad jo darbuotojai iki šiol neišmoko tinkamai pasirūpinti laikomais gyvūnais.
2019 m. liepos 29 d. viena lankytoja užfiksavo gyvūną, kuris vos galėjo paeiti -... Daugiau

Užregistruota:

Netinkamomis sąlygomis laikomi paukščiai Pakruojo dvare

Informacija paruošta Kamilės Rutkaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti
žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Atsidarius Pakruojo dvaro internetinę svetainę, galima iš karto išvysti gyvūnų nuotraukas ir
atskirą skirsnį, kuriame aprašomos pramogos su gyvūnais. Rašoma, kad atvykę turės galimybę
juos paglostyti ir net pašerti. Tačiau nuotraukos ir sukurti aprašai ne visai atitiko tikrovę.
2019 m. liepos 31 dieną VšĮ “Gyvūnų gerovės iniciatyvos” (toliau - GGI) gavo pranešimą apie
Pakruojo dvare netinkamomis sąlygomis narvuose laikomus paukščius.... Daugiau

Užregistruota:

"Laisvės piknikas" - draugiškas gyvūnams

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Ketvirtą kartą įvykęs „Laisvės piknikas“ į Kaune esančią Nemuno salą pritraukė ne tik daugybę nevyriausybinių organizacijų bei verslo atstovų, bet ir nemažą būrį gyvūnų mylėtojų su savo augintiniais. Juos pramogauti, fotografuotis, atlikti užduotis bei laimėti prizus kvietė ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau – „GGI“) komanda, supažindinusi su savo veikla, bei projektais „neBrisius.lt“ ir „Draugiški Gyvūnams“.

... Daugiau

Užregistruota:

Kas pasirūpina avarijose sužeistais gyvūnais?

Informacija paruošta Evelinos Žičkutės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Romantiškas pasivažinėjimas užmiesčio keliu sutemus gali baigtis tragiškai. Kasmet vairuotojų susidūrimai su gyvūnais nusineša tiek pastarųjų, tiek žmonių gyvybių. Vis dėlto, susidūrimas ne visada baigiasi mirtimi. Kol medikai rūpinasi žmonėmis, kas suteikia pagalbą gyvūnams? Gauti tikslų atsakymą sunku net susisiekus su keliomis skirtingomis institucijomos.

Paskambinus 112 ir pranešus apie avariją, kurioje nukentėjo laukinis gyvūnas, į įvykio vietą siunčiama... Daugiau

Užregistruota:

Dvylika beglobių šunų ir tik keturios dienos iki eutanazijos

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Nors gyvename pažangioje, teisinėje visuomenėje, iki šiol pasitaiko žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų net ir įstaigose, dirbančiose gyvūnų gerovės srityje. Įstatymai, kuriuose aiškiai nurodomos oficialių laikinų globėjų pareigos ir teisės, kai kuriais atvejais apeinami neatsižvelgiant į moralės normas ir sutartis, pasirašytas su tokias paslaugas įsigyjančiomis savivaldybėmis.

VšĮ „Mindraja“, teikianti bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų gaudymo,... Daugiau

Užregistruota:

Ambasadoriai – alternatyvus būdas prisidėti prie gyvūnų gerovės Lietuvoje

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Dar visai neseniai, norėdami praleisti daugiau laiko su savo augintiniu ne namuose, kartu išeiti vakarienės ar pietų, puodelio kavos ar apsipirkti, turėdavote gerai pasukti galvas– draugiškų gyvūnams kavinių, restoranų, parduotuvių ir kitų vietų tekdavo gerai paieškoti tiek dideliuose, tiek mažesniuose miestuose. Tačiau augant gyvūnų mylėtojų poreikiams bei aktyvumui, o kartu – ir verslo atsakingumui bei inovatyvumui, vietų, kuriuose esate laukiami su savo augintiniais,... Daugiau

Užregistruota:

Ūkio gyvūnų nepriežiūra Šilutės rajone

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.


2019 metų gegužę socialiniuose tinkluose buvo išplatintos nukankintos karvės vaizdai iš Šilutės rajono Usėnų seniūnijos Meišlaukių kaimo. Vienoje iš paskelbtų nuotraukų buvo matoma stipriai sulysusi karvė, iš kurios telikę kaulai, oda ir galva. Gyvulys leisgyvis gulėjo lauke ant šieno. Kitoje nuotraukoje buvo matoma jau nebegyva karvė, grandine pririšta prie automobilio ir tempiama žeme.

Pasak vietinių kaimo gyventojų, situacija minėtame ūkyje... Daugiau