Renginių kalendorius


Reklama


STRAIPSNIAI


Užregistruota:

10 būtinų dalykų įsigijus naują augintinį

Mažieji mūsų draugai ir namų jaukumo kūrėjai suteikia mums daug džiaugsmo ir smagių akimirkų. Dažnai naminių gyvūnėlių užsinori vaikai, o tėvai išpildo šiuos norus, nesuvokdami prisiimamos atsakomybės. Augintiniai nėra tik „žaislai“, tad jų įsigijimas ar priglaudimas taip pat reikalauja nemažos atsakomybės, todėl priimdami sprendimą auginti gyvūną – turime būti pasiruošę.

Augintiniai yra gyvos būtybės, kurioms reikia vandens, maisto, tinkamos erdvės ir sąlygų gyventi. Įsigydami naują augintinį ir prieš parsiveždami jį namo, turime būti įsitikinę, jog mūsų namų sąlygos yra tinkamos augintinio laikymui ir visi namuose... Daugiau

Užregistruota:

„Pagauk – sterilizuok – paleisk“: beglobių kačių sterilizavimo programa Lietuvoje

Nevaldomai besidauginantys beglobiai gyvūnai yra itin opi problema. Tai ypač pastebima daugiabučių namų kiemuose. Siekiant išvengti beglobių gyvūnų skaičiaus augimo, kiekvienais metais nuo pavasario iki šalčių vykdoma programa „Pagauk – sterilizuok – paleisk“ (toliau – PSP programa). Tai yra humaniškas ir mažiau streso gyvūnui keliantis benamių ar sulaukėjusių kačių populiacijos kontrolės būdas.

PSP programos metu benamės katės pagaunamos, jeigu yra sveikos – sterilizuojamos arba kastruojamos, o po 2-3 dienų paleidžiamos ten, kur buvo sugautos. Ligoti keturkojai pirmiausia yra gydomi. Sterilizuotas, kastruotas kates nesunku atskirti –... Daugiau

Užregistruota:

Kačių agresija – ar įmanoma to išvengti?

Agresija yra neatsiejama kačių elgsenos dalis. Katės agresiją nuo seno naudoja dėl daugelio priežasčių, tokių kaip grobio medžiojimas, savigyna, teritorijos gynimas ir konkurentų atsikratymas. Jei katė ima agresyviai elgtis su žmogumi, tokį jos elgesį laikome „probleminiu“. Tada svarbu tampa išsiaiškinti tokio elgesio priežastis ir nustatyti, kas nulėmė tokią katės elgseną. Dažnai pašalinus neigiamus veiksnius, kurie įtakoja katės agresiją, problema išsisprendžia savaime.

Kodėl katės tampa agresyvios?

Svarbu pažymėti tai, kad agresija nėra ligos diagnozė, o greičiau emocinė būklė, tad pirmiausia reikia ištirti... Daugiau

Užregistruota:

Gyvūnų gerovė ir drabužių pramonė – ką svarbu žinoti apie drabužius, kuriuos dėvime?

Natūrali oda, vilna, kailis, šilkas, kašmyras, plunksnos – dažniausiai drabužių ir aksesuarų pramonėje naudojamos gyvūninės kilmės medžiagos jau nuo senų laikų. Šiandien drabužių pramonė yra gerokai pasikeitusi, o kasmet didėjanti drabužių paklausa ir greitosios mados pramonė, drastiškai didina dėl drabužių pasmerktų gyvūnų skaičių. Retai susimąstome apie tai, kas slypi už įsigyto naujo drabužio ir kokiu būdu jis buvo pagamintas.

Kiekvienais metais dėl mados pramonės kančias patiria ir miršta milijardai gyvūnų. Priversti gyventi ankštuose ir nešvariuose narvuose siaubingomis sąlygomis, gyvūnai kasdien patiria didelį stresą,... Daugiau

Užregistruota:

Dėl šunų gerovės pažeidimų suspenduota žinomo veislyno EOS TANAGROS veikla

Lietuvos bulterjerų mylėtojų klubas “Baltasis Džentelmenas”, Lietuvos kinologų draugija ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ gavo prašymą, kuriame kreipiasi tiesiogiai su veislynu EOS TANAGROS susidūrę asmenys bei bulterjerų veislės mylėtojai, dėl gyvūnų (šunų) gerovės pažeidimų (nuotraukos ir laiškai turimi).

EOS TANAGROS veislynui šiuo metu veislynui priklauso apie 115 šunų, iš šių 63 kalės, kurios suspendavimo laikotarpiu negali būti kergiamos.

Veislynas suspenduotas LKD tarybos nutarimu 2020 m. kovo 12 d.

Kiek kartų ir kaip dažnai esate girdėję „nepirkite šuniukų be dokumentų“, „tik... Daugiau

Užregistruota:

Parskridusios kregždės įsikūrė jūsų kaimynystėje – kaip joms nepakenkti?

Gegužės mėnesį sulaukiame iš šiltųjų kraštų pargrįžtančių kregždžių. Vos tik sugrįžę paukščiai pirmiausia ieško vietos, kur apsistoti vasarai, sukrauti lizdus ir padėti kiaušinius. Dažniausiai kregždės pasirenka įsikurti gyvenamųjų namų balkonuose, stogų kampuose ar kitose nelygų, grublėtą sienų paviršių turinčiose vertikaliose pastato vietose. Pasirinktoje vietoje lizdą sukrovusios kregždės į tą pačią vietą gali sugrįžti ne vienerius metus. Ne visiems kregždžių kaimynystė yra džiuginanti – paukščių sukeliama tarša ant sienų ir langų yra pagrindinė problema, su kuria susiduria žmonės.

Kregždžių lizdų... Daugiau

Užregistruota:

Ką žymi pakirpta katės ausis ir kada tai leistina?

Laukines kates sterilizuojantys ir atgal į jų gyvenamas vietas paleidžiantys asmenys bei gyvūnų gerovės organizacijos dažnai susiduria su klausimu, kaip jas „pažymėti“ taip, jog aplinkiniai suprastų, kad šis gyvūnas jau nebeturi galimybės turėti jauniklių ir yra apsaugotas nuo nepageidaujamo prieaugio. Lietuvoje vis dar naudojamas būdas – ausų karpymas – galimas tik išimtine tvarka PSP (Pagauk – Sterilizuok – Paleisk) programos metu pagautoms, sterilizuotoms ir paleistoms beglobėms, bešeimininkėms katėms. Vis dėlto, kaip rodo atvejų praktika, minėta išimtimi yra pradėta piktnaudžiauti.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (toliau... Daugiau

Užregistruota:

5 dalykai, susiję su gyvūnais, kurių verčiau vengti keliaujant

Kelionės yra žavinga ir praturtinanti patirtis. Mus traukia kitoniška, kitoje pusrutulio pusėje esanti gamta, žmonių papročiai, egzotiški gyvūnai. Kaip mėgautis visu tuo nedarant žalos? Pateikiame penkis punktus, kuriais pasidomėję galėsite rūpintis gyvūnų gerove tiek namuose, tiek svečiame krašte.

„Pramogos“ su gyvūnais

Cirkai, zoologijos sodai, fotografavimasis gatvėje su ant kaklo uždėtu smaugliu, jodinėjimas drambliais – smagu žmogui, bet ne gyvūnui. Laukiniai gyvūnai yra savarankiškos būtybės – jie gyvena savo gyvenimą pagal savo instinktus ir gamtos taisykles. Jiems nereikia žmogaus įsikišimo – nebent situacija... Daugiau