Renginių kalendorius


ReklamaSTRAIPSNIAI


Užregistruota:

Skrydžių su gyvūnais informacija

Persikraustymas į kitą šalį – ne priežastis atsisakyti savo augintinio. Jis yra jūsų, ir niekas kitas taip gerai juo nepasirūpins. Be to, nereikia nuvertinti gyvūno emocinio pasaulio – gyvūnėliui ne tik būtų siaubingai ilgu praradus jus, bet ir jokie paaiškinimai neturėtų prasmės. Tad sudarėme sąrašą, kuo reikia pasirūpinti, prieš išvykstant drauge. Turėkite galvoje, kad taisyklės ir įstatymai keičiasi, ir tiksliausiai jus esamuoju momentu informuos veterinaras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei tų valstybių, per/į kurias vykstate, atsakingos institucijos. Taip pat naujausią informaciją rasite oro linijų puslapiuose.
Bendra... Daugiau

Užregistruota:

Gyvūno dovanojimo tvarka ir reikalingų dokumentų formos

Dovanoti augintinį – svarbus ir dažnai nelengvas sprendimas, reikalaujantis atsakomybės bei pastangų. Nesvarbu, ar nori atiduoti ilgai augintą bei mylėtą šeimos narį, netikėtai atsiradusį prieaugį ar gatvėje rastą keturkojį, šie patarimai padės surasti naujus namus ir atsakingus šeimininkus.
1. Pasirūpinkite augintinio sveikata. Prieš dovanodami gyvūną, įsitikinkite, jog atlikote visas reikalingas veterinarines procedūras:
a. privalomieji skiepai nuo pasiutligės, taip pat - maro, virusinio gastroenterito, hepatito, paragripo bei kitų pagrindinių susirgimų;
b. gyvūno ženklinimas: „sučipuokite“ augintinį, nes perduodamą gyvūną ne... Daugiau

Užregistruota:

25 000 maisto porcijų gyvūnų prieglaudoms per 3 metus

Gyvūnų prieglaudų veikla turbūt niekam nekelia klausimo – gyvūnų priglaudimas, gyvūnų maitinimas, gyvūnų gydymas, gyvūnų išlydėjimas į naujus namus... Tačiau „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (GGI) darbai vis dar sukelia klausimų – kokios tai iniciatyvos, jei nevykdoma nė viena aukščiau minėta veikla? Na, ne visai nė viena. Šiandien – apie pagalbą maistu globą vykdančioms viešosioms įstaigoms.
Prieš trejus metus gimė idėja, jog reikia padėti gyvūnų prieglaudoms apsirūpinti maistu – juk jis baigiasi pirmas, o jo reikia labiausiai. Gyvūnų skaičius prieglaudose svyruoja nuo kelių dešimčių iki šimtų, tad alkanų burnų visada yra, o... Daugiau

Užregistruota:

Draugiškas ir palaidas irgi gali būti pavojingas

Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai nurodo, kad šunis galima vedžioti tik su pavadėliu. Tačiau nemažai žmonių apie tai nesusimąsto ir nusižengia – paleidžia savo keturkojį palakstyti ar ramiai tursenti paskui. Juk jis ramus ir draugiškas, niekad nekanda, nieko nepuola, nemėgsta pavadėlio ir išvis, kam vargintis dėl eilinės taisyklės, kurios kas nenori, tas neklauso... Bet ar tikrai toks požiūris teisingas?
„Vis dažniau gatvėse tenka sutikti laisvai bėgiojančius šunis, o paprašius šeimininko šuniui prisegti pavadėlį, šis atšauna, jog gyvūnas draugiškas. Dažniausiai tie „draugiški šunys“ yra visiškai nedresuoti, jautriai reaguoja į visus... Daugiau

Užregistruota:

Augintinio ekskrementai: kuo surinkti, kur galima mesti ir ko tikėtis, palikus viešą vietą „apkakotą“

Vis gerėjant pavasario orams kur kas maloniau išvesti į lauką pasivaikščioti savo numylėtus keturkojus. Vis dėlto, nors žiemos sniegas pasilikęs užmarštyje, jam nutirpus ne vienas pastebėjo, kad daugiabučių kiemai, šaligatviai ir pievelės „papuoštos“ gyvūnų paliktomis „dovanėlėmis“. Tuomet sunku ir pasidžiaugti pavasariu, kai išėjus pasivaikščioti tenka vinguriuoti tarp neatsakingų šunų šeimininkų nesurinktų savo augintinių išmatų.
Kodėl yra privaloma surinkti šunų paliktas „dovanas“?
Tam yra ne viena priežastis:
1. Paliekamos išmatos gali sukelti įvairius negalavimus ir ligas. Pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS... Daugiau

Užregistruota:

Dirofiliariozė - pavojus ir gyvūnams, ir žmonėms

Norėdami apsaugoti savo augintinius, turime žinoti, su kokiu priešu susidūrėme. Keturkojų šeimininkai žino, jog likus dešimt dienų iki skiepo, reikia suduoti vaistus nuo kirmėlių. Bet kas gi tos kirmėlės, kaip jomis užsikrečiama, kas gresia? „Vaidos klinikos“ direktorė, veterinarijos gydytoja Vaida Misiūnienė pasakoja apie mažiau žinomas, dirofiliarijomis vadinamas kirmėles.
Kas apskritai yra šios kirmėlės?
Dirofiliariozės formos yra dvi: širdies (plačiau žinoma kaip širdies kirmėlės), sukeliama Dirofilaria immitis, ir poodinė (arba odos kirmėlės), sukeliama Dirofilaria repens.
Pačios kirmėlės - baltai pilkšvos, plonos ir... Daugiau

Užregistruota:

Projektas „neBrisius.lt“ – jau 5 metus pasakoja laimingas išgelbėtų augintinių istorijas

Visiems į atmintį įsirėžęs liūdnas Jono Biliūno apsakymas apie seną šunį Brisių, kuris, savo paskutiniais gyvenimo metais, yra visų pamirštas, nebereikalingas. Norisi tikėti, kad realybėje tokios istorijos – retenybė, ir kad kur kas daugiau yra laimingų keturkojų bei jų šeimininkų. Būtent laimingus pasakojimus vaizdais ir žodžiais įamžina projektas „neBrisius.lt“, šį kovą atšventęs penkerių metų jubiliejų.

NeBrisiaus penkerių metų istorija

Projektas „neBrisius.lt“ gimė 2014 metais, kai VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ įkūrėjai, susižavėję Amerikoje vykdomo projekto „Why We Rescue“ (dabar „This... Daugiau

Užregistruota:

Naminių gyvūnų skiepijimas – sveiko gyvenimo garantas

Naminių gyvūnų sveikata priklauso nuo daug jų organizmams įtakos darančių faktorių. Rūpestis, teisingas maitinimas, mankšta ir veterinaro nurodymų laikymasis padeda mūsų draugams būti sveikiems bei laimingiems. Vienas iš svarbių būdų padėti gyvūnėliams – prižiūrėti jų imuninę sistemą, kovojančią su ligų sukėlėjais. Tam, kad apsaugotume mažuosius draugus nuo galimai mirtinų ligų, juos būtina paskiepyti.
Kaip veikia skiepai (vakcinos)?
Skiepas (vakcina) – biologinės kilmės preparatas, padedantis sužadinti imuninę sistemą prieš tam tikrą ligą. Paskiepijus gyvūną, jo organizmas pradeda gaminti specifines gynybines ląsteles prieš... Daugiau