Renginių kalendorius


Reklama


STRAIPSNIAI


Užregistruota:

"Laisvės piknikas" - draugiškas gyvūnams

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Ketvirtą kartą įvykęs „Laisvės piknikas“ į Kaune esančią Nemuno salą pritraukė ne tik daugybę nevyriausybinių organizacijų bei verslo atstovų, bet ir nemažą būrį gyvūnų mylėtojų su savo augintiniais. Juos pramogauti, fotografuotis, atlikti užduotis bei laimėti prizus kvietė ir VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (toliau – „GGI“) komanda, supažindinusi su savo veikla, bei projektais „neBrisius.lt“ ir „Draugiški Gyvūnams“.

... Daugiau

Užregistruota:

Kas pasirūpina avarijose sužeistais gyvūnais?

Informacija paruošta Evelinos Žičkutės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Romantiškas pasivažinėjimas užmiesčio keliu sutemus gali baigtis tragiškai. Kasmet vairuotojų susidūrimai su gyvūnais nusineša tiek pastarųjų, tiek žmonių gyvybių. Vis dėlto, susidūrimas ne visada baigiasi mirtimi. Kol medikai rūpinasi žmonėmis, kas suteikia pagalbą gyvūnams? Gauti tikslų atsakymą sunku net susisiekus su keliomis skirtingomis institucijomos.

Paskambinus 112 ir pranešus apie avariją, kurioje nukentėjo laukinis gyvūnas, į įvykio vietą siunčiama... Daugiau

Užregistruota:

Dvylika beglobių šunų ir tik keturios dienos iki eutanazijos

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Nors gyvename pažangioje, teisinėje visuomenėje, iki šiol pasitaiko žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų net ir įstaigose, dirbančiose gyvūnų gerovės srityje. Įstatymai, kuriuose aiškiai nurodomos oficialių laikinų globėjų pareigos ir teisės, kai kuriais atvejais apeinami neatsižvelgiant į moralės normas ir sutartis, pasirašytas su tokias paslaugas įsigyjančiomis savivaldybėmis.

VšĮ „Mindraja“, teikianti bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų gaudymo,... Daugiau

Užregistruota:

Ambasadoriai – alternatyvus būdas prisidėti prie gyvūnų gerovės Lietuvoje

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

Dar visai neseniai, norėdami praleisti daugiau laiko su savo augintiniu ne namuose, kartu išeiti vakarienės ar pietų, puodelio kavos ar apsipirkti, turėdavote gerai pasukti galvas– draugiškų gyvūnams kavinių, restoranų, parduotuvių ir kitų vietų tekdavo gerai paieškoti tiek dideliuose, tiek mažesniuose miestuose. Tačiau augant gyvūnų mylėtojų poreikiams bei aktyvumui, o kartu – ir verslo atsakingumui bei inovatyvumui, vietų, kuriuose esate laukiami su savo augintiniais,... Daugiau

Užregistruota:

Ūkio gyvūnų nepriežiūra Šilutės rajone

Informacija paruošta Agatos Žalneravičienės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.


2019 metų gegužę socialiniuose tinkluose buvo išplatintos nukankintos karvės vaizdai iš Šilutės rajono Usėnų seniūnijos Meišlaukių kaimo. Vienoje iš paskelbtų nuotraukų buvo matoma stipriai sulysusi karvė, iš kurios telikę kaulai, oda ir galva. Gyvulys leisgyvis gulėjo lauke ant šieno. Kitoje nuotraukoje buvo matoma jau nebegyva karvė, grandine pririšta prie automobilio ir tempiama žeme.

Pasak vietinių kaimo gyventojų, situacija minėtame ūkyje... Daugiau

Užregistruota:

Skrydžių su gyvūnais informacija

Persikraustymas į kitą šalį – ne priežastis atsisakyti savo augintinio. Jis yra jūsų, ir niekas kitas taip gerai juo nepasirūpins. Be to, nereikia nuvertinti gyvūno emocinio pasaulio – gyvūnėliui ne tik būtų siaubingai ilgu praradus jus, bet ir jokie paaiškinimai neturėtų prasmės. Tad sudarėme sąrašą, kuo reikia pasirūpinti, prieš išvykstant drauge. Turėkite galvoje, kad taisyklės ir įstatymai keičiasi, ir tiksliausiai jus esamuoju momentu informuos veterinaras, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei tų valstybių, per/į kurias vykstate, atsakingos institucijos. Taip pat naujausią informaciją rasite oro linijų puslapiuose.
Bendra... Daugiau

Užregistruota:

Gyvūno dovanojimo tvarka ir reikalingų dokumentų formos

Dovanoti augintinį – svarbus ir dažnai nelengvas sprendimas, reikalaujantis atsakomybės bei pastangų. Nesvarbu, ar nori atiduoti ilgai augintą bei mylėtą šeimos narį, netikėtai atsiradusį prieaugį ar gatvėje rastą keturkojį, šie patarimai padės surasti naujus namus ir atsakingus šeimininkus.
1. Pasirūpinkite augintinio sveikata. Prieš dovanodami gyvūną, įsitikinkite, jog atlikote visas reikalingas veterinarines procedūras:
a. privalomieji skiepai nuo pasiutligės, taip pat - maro, virusinio gastroenterito, hepatito, paragripo bei kitų pagrindinių susirgimų;
b. gyvūno ženklinimas: „sučipuokite“ augintinį, nes perduodamą gyvūną ne... Daugiau

Užregistruota:

25 000 maisto porcijų gyvūnų prieglaudoms per 3 metus

Gyvūnų prieglaudų veikla turbūt niekam nekelia klausimo – gyvūnų priglaudimas, gyvūnų maitinimas, gyvūnų gydymas, gyvūnų išlydėjimas į naujus namus... Tačiau „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ (GGI) darbai vis dar sukelia klausimų – kokios tai iniciatyvos, jei nevykdoma nė viena aukščiau minėta veikla? Na, ne visai nė viena. Šiandien – apie pagalbą maistu globą vykdančioms viešosioms įstaigoms.
Prieš trejus metus gimė idėja, jog reikia padėti gyvūnų prieglaudoms apsirūpinti maistu – juk jis baigiasi pirmas, o jo reikia labiausiai. Gyvūnų skaičius prieglaudose svyruoja nuo kelių dešimčių iki šimtų, tad alkanų burnų visada yra, o... Daugiau