Renginių kalendorius


Reklama


STRAIPSNIAI


Užregistruota:

Draugiškas ir palaidas irgi gali būti pavojingas

Gyvūnų laikymo taisyklės aiškiai nurodo, kad šunis galima vedžioti tik su pavadėliu. Tačiau nemažai žmonių apie tai nesusimąsto ir nusižengia – paleidžia savo keturkojį palakstyti ar ramiai tursenti paskui. Juk jis ramus ir draugiškas, niekad nekanda, nieko nepuola, nemėgsta pavadėlio ir išvis, kam vargintis dėl eilinės taisyklės, kurios kas nenori, tas neklauso... Bet ar tikrai toks požiūris teisingas?
„Vis dažniau gatvėse tenka sutikti laisvai bėgiojančius šunis, o paprašius šeimininko šuniui prisegti pavadėlį, šis atšauna, jog gyvūnas draugiškas. Dažniausiai tie „draugiški šunys“ yra visiškai nedresuoti, jautriai reaguoja į visus... Daugiau

Užregistruota:

Augintinio ekskrementai: kuo surinkti, kur galima mesti ir ko tikėtis, palikus viešą vietą „apkakotą“

Vis gerėjant pavasario orams kur kas maloniau išvesti į lauką pasivaikščioti savo numylėtus keturkojus. Vis dėlto, nors žiemos sniegas pasilikęs užmarštyje, jam nutirpus ne vienas pastebėjo, kad daugiabučių kiemai, šaligatviai ir pievelės „papuoštos“ gyvūnų paliktomis „dovanėlėmis“. Tuomet sunku ir pasidžiaugti pavasariu, kai išėjus pasivaikščioti tenka vinguriuoti tarp neatsakingų šunų šeimininkų nesurinktų savo augintinių išmatų.
Kodėl yra privaloma surinkti šunų paliktas „dovanas“?
Tam yra ne viena priežastis:
1. Paliekamos išmatos gali sukelti įvairius negalavimus ir ligas. Pagal Užkrečiamųjų ligų ir AIDS... Daugiau

Užregistruota:

Dirofiliariozė - pavojus ir gyvūnams, ir žmonėms

Norėdami apsaugoti savo augintinius, turime žinoti, su kokiu priešu susidūrėme. Keturkojų šeimininkai žino, jog likus dešimt dienų iki skiepo, reikia suduoti vaistus nuo kirmėlių. Bet kas gi tos kirmėlės, kaip jomis užsikrečiama, kas gresia? „Vaidos klinikos“ direktorė, veterinarijos gydytoja Vaida Misiūnienė pasakoja apie mažiau žinomas, dirofiliarijomis vadinamas kirmėles.
Kas apskritai yra šios kirmėlės?
Dirofiliariozės formos yra dvi: širdies (plačiau žinoma kaip širdies kirmėlės), sukeliama Dirofilaria immitis, ir poodinė (arba odos kirmėlės), sukeliama Dirofilaria repens.
Pačios kirmėlės - baltai pilkšvos, plonos ir... Daugiau

Užregistruota:

Projektas „neBrisius.lt“ – jau 5 metus pasakoja laimingas išgelbėtų augintinių istorijas

Visiems į atmintį įsirėžęs liūdnas Jono Biliūno apsakymas apie seną šunį Brisių, kuris, savo paskutiniais gyvenimo metais, yra visų pamirštas, nebereikalingas. Norisi tikėti, kad realybėje tokios istorijos – retenybė, ir kad kur kas daugiau yra laimingų keturkojų bei jų šeimininkų. Būtent laimingus pasakojimus vaizdais ir žodžiais įamžina projektas „neBrisius.lt“, šį kovą atšventęs penkerių metų jubiliejų.

NeBrisiaus penkerių metų istorija

Projektas „neBrisius.lt“ gimė 2014 metais, kai VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ įkūrėjai, susižavėję Amerikoje vykdomo projekto „Why We Rescue“ (dabar „This... Daugiau

Užregistruota:

Naminių gyvūnų skiepijimas – sveiko gyvenimo garantas

Naminių gyvūnų sveikata priklauso nuo daug jų organizmams įtakos darančių faktorių. Rūpestis, teisingas maitinimas, mankšta ir veterinaro nurodymų laikymasis padeda mūsų draugams būti sveikiems bei laimingiems. Vienas iš svarbių būdų padėti gyvūnėliams – prižiūrėti jų imuninę sistemą, kovojančią su ligų sukėlėjais. Tam, kad apsaugotume mažuosius draugus nuo galimai mirtinų ligų, juos būtina paskiepyti.
Kaip veikia skiepai (vakcinos)?
Skiepas (vakcina) – biologinės kilmės preparatas, padedantis sužadinti imuninę sistemą prieš tam tikrą ligą. Paskiepijus gyvūną, jo organizmas pradeda gaminti specifines gynybines ląsteles prieš... Daugiau

Užregistruota:

Senolis – į slaugos namus. O jo augintinis?

Situacija: vienišas senelis paguldomas į ligoninę ilgesniam laikui. Arba, kol galėjęs, tol tvarkęsis savarankiškai, o dabar išvežamas į slaugos namus. Arba miršta. Visais atvejais – namo artimiausiu metu, ar net visai, nebegrįš. Ką artimiesiems arba institucijoms daryti su bute ar name likusiais senolio gyvūnais?
Pirmiausia derėtų paminėti, jog keturkojai augintiniai neretai yra vieninteliai nuolatiniai senelių palydovai tiek mieste, tiek kaime. Pasirūpinimas jų likimu po seno šeimininko nelaimės ar mirties – tai ne tik rūpinimasis gyvūnų gerove apskritai, bet ir pagarbos ženklas žmogui, kuris ne vienerius metus augino, šėrė, vedžiojo ir mylėjo... Daugiau

Užregistruota:

Rescue + Freedom Project: gelbstint bandymams naudojamus gyvūnus

Bandymai su gyvūnais – tema, kuriai skiriama nepakankamai visuomenės dėmesio. Galbūt to priežastis yra faktas, jog žiaurumai vyksta už daugybės uždarų durų, kurias sergsti mokslininkai, medikai ir kariai – atstovai profesijų, kuriomis pasitikima. Galbūt čia kaltas naivumas – paminėjus žodį „kosmetika“ pirmiausia į galvą šauna grožis, rūpestis savo oda, rožių žiedlapiai ir tyras kokosų pienelis. Net išgirdę, kad kosmetikos gaminys yra bandytas ant gyvūnų, žmonės gali nesuprasti – kas čia tokio, kad kokio nors triušio kailis buvo ištrinktas kvepiančiu šampūnu?
Deja, tokie žmonės nežino, kad kosmetinio gaminio ingredientai buvo... Daugiau

Užregistruota:

Suplotnosiukams būdingos sveikatos problemos – žmogaus nulemtas gyvūno kankinimasis


Ar kada, pažiūrėję į kokio nors suplotnosiuko nuotrauką internete, pagalvojote, kad jis labai mielas ir žavus? Patikėkite, Jūs tikrai ne vieninteliai. Suploto, trumpo snukučio šunys, pavyzdžiui: mopsai, buldogai, bokseriai, pekinai, grifonai ir kitos veislės mums pasąmoningai primena mielą beždžionėlę ar net vaiką / kūdikį. Ką jau kalbėti, apie juokingus garsus, kuriuos jie skleidžia: šnopavimą, knarkimą, prunkštimą, tačiau pasidomėjus, iš kur atsiranda šie garsai ir kokį poveikį gyvūno savijautai daro plokščias jo snukutis, visas „meilumas“ iš karto dingsta.
Tarp trumpasnukių šunų, moksliškai vadinamų brachicefalais, yra itin... Daugiau