Renginių kalendorius


Reklama


STRAIPSNIAI


Užregistruota:

Nuodingiausi augalai žirgui

Apsinuodijimas žirgams pasitaiko retai, tačiau pasekmės gali būti pragaištingos. Deja, diagnozuoti apsinuodijimą sudėtinga. Nėra sąrašo požymių, kurie aiškiai parodytų, kad žirgas apsinuodijo, kadangi požymiai priklauso nuo į organizmą patekusių nuodingųjų medžiagų. Apsinuodijimas gali pasireikšti labai įvairiai: nuo pasikeitusios kailio spalvos iki staigios mirties. Jei kilo įtarimas, kad žirgas apsinuodijo, nedelsiant kvieskite veterinarą!

Laukiniai arkliai instinktyviai neėda nuodingų augalų, tačiau to pasakyti apie naminius žirgus negalima. Auginami nenatūraliomis sąlygomis žirgai šį pojūtį silpnai išvystę arba išimtinais... Daugiau

Užregistruota:

Ciberžolė - natūralus priešuždegiminis antibiotikas

Paplitimas. Ciberžolė (Curcuma Longa) – į nendrę panašus, iki 1 m užaugantis imbierinių šeimos augalas, natūraliai augantis ir kildinamas iš pietryčių Indijos, auginamas Kinijoje, Japonijoje, Kambodžoje, Šri Lankoje ir kitose palankaus klimato šalyse, kuriose dažnai lyja ir visus metus būna 20–30 laipsnių šilumos.

Naudojamos dalys. Šakniastiebiai.

Poveikis. Biologiškai aktyvios ciberžolės medžiagos, kurkuminas ir kiti junginiai, turi organinių medžiagų oksidacijos lėtinamųjų, antivirusinių, antibakterinių bei uždegimų ir grybinių ligų slopinamųjų savybių.

Naudojimas. Visų pirma, ciberžolė – tai... Daugiau

Užregistruota:

Natūralūs vitaminų ir mineralų šaltiniai

Pateikiame Jūsų augintiniui svarbiausių vitaminų ir mineralų sąrašą bei vaistines žoles ir augalus, kuriuose jie yra randami:

Kalcis: kibusis lipikas (Galium aparine), paprastoji kiaulpienė (Taraxacum officinale), pelkinė vingiorykštė (Filipendula ulmaria), vaistinė ramunė (Matricaria recutita), paprastasis rėžiukas (Nasturtium officinale), gluosnis (Salix), jūros dumbliai (Ascophyllum nodosum), vaistinė ožragė (Trigonella foenum-graecum), obuolių sidro actas.

Varis: didžioji varnalėša (Arctium lappa), kibusis lipikas (Galium aparine), paprastoji kiaulpienė (Taraxacum officinale), valgomasis česnakas (Allium savitum), paprastoji... Daugiau

Užregistruota:

Tikrasis margainis - natūrali priemonė kepenų funkcijai palaikyti

Poveikis: tikrasis margainis pasižymi hepatoprotekciniu, antioksidaciniu poveikiu: gydo toksinius hepatitus, efektyviai šalina kenksmingas medžiagas iš kepenų, neutralizuoja toksinus ir virusus, padeda kepenims greičiau regeneruotis.

Naudojimas: Turtinga sudėtimi ir gydomosiomis savybėmis pasižymintis tikrasis margainis jau 2000 metų naudojamas kaip natūrali priemonė gerai kepenų funkcijai palaikyti. Tikrųjų margainių sėklos ypač vertinamos dėl sudėtyje randamo silimarino, kuris teigiamai veikia kepenų darbą: skatina ląstelių atsinaujinimą, saugo nuo toksinių pažeidimų, teigiamai veikia esant infekciniams kepenų pažeidimams, apsinuodijimams ar... Daugiau

Užregistruota:

Natūrali pagalba silpnoms kanopoms

Kartais atrodo, kad kai kurie žirgai tiesiog yra gimę su prastomis, silpnomis kanopomis.
Teorija, kad juodas ragas yra tvirtesnis nei baltas, neteisinga; tyrimai parodė, kad vienintelis skirtumas yra pigmentas, kuris nedaro įtakos kanopos tvirtumui. Žirgo kanopoms įtaką daro sąlygos, kuriose jis gyvena, pašaras, kurį gauna, ir kalvis, kuris tvarko jo kanopas.
Vaistinių augalų ekstraktai, tokių kaip vaistinės taukės (Symphytum officinale), arba tinkamai atskiesti tikrosios levandos (Lavandula angustifolia) arba kvapiojo rozmarino (Rosmarinus officinalis) eteriniai aliejai, išoriškai įtrinami į kanopos vainiką, padeda suaktyvinti kraujotaką, ir tokiu būdu... Daugiau